Profil Wydawnictwa Libron obejmuje następujące dziedziny: historia, językoznawstwo, nauki o kulturze. Publikujemy również książki z zakresu filozofii, nauk o sztuce i literaturoznawstwa.
W procedurze wydawniczej stosujemy normy etyki wydawniczej określone w Kodeksie postępowania publikacyjnego COPE ( COPE – Committee on Publication Ethics).
Współpracujemy z wieloma uczelniami i instytucjami naukowymi w Polsce, m.in. z: Instytutem Języka Polskiego PAN , Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetem Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytetem Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, Fundacją dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Instytutem Muzyki i Tańca, Instytutem Książki.
Publikacje opracowane w naszym wydawnictwie otrzymały nagrody przyznane przez niezależné instytucje społeczne i naukowe, m.in.:
– Nagroda Komitetu Językoznawstwa PAN za rok 2017 za publikację Powiedziane po krakowsku. Słownik regionalizmów krakowskich, pod red. R. Przybylskiej, D. Ochmann, Kraków 2017 .
– Nagroda Miasta Krakowa w dziedzinie „Nauka i technika” dla zespołu prof. Władysława Śliwińskiego za rok 2016 za następujące opracowania:
Jakub Bobrowski, Archaizmy leksykalne jako ewokanty dawności kulturowej i językowej w idiolekcie pisarskim Stanisława Wyspiańskiego. Analiza semantyczna i stylistyczno-funkcjonalna, Kraków 2015 ;
Władysław Śliwiński, Dialektyzmy i kultura ludowa w dramatach Stanisława Wyspiańskiego, Kraków 2016 ;
Magdalena Niemczyk-Jacek, Kategoria potoczności w tekście literackim na przykładzie dramatów Stanisława Wyspiańskiego, Kraków 2015 ;
Malwina Jabczuga-Gębalska, Neologizmy w dramatach Stanisława Wyspiańskiego na tle normy słownikowej przełomu XIX i XX wieku, Kraków 2016 ;
Władysław Śliwiński, Słownik osobliwości leksykalnych Stanisława Wyspiańskiego, Kraków 2016 ;
Małgorzata Kosińska-Zagajewska, Terminologia i słownictwo specjalistyczne w dramatach Stanisława Wyspiańskiego, Kraków 2015 .
– Nagroda Polskiego Towarzystwa Badań nad Wiekiem XVIII za najlepszą rozprawę doktorską dotyczącą wieku XVIII : Anna Penkała, Panieńskie ochędóstwo. Kwestie posagowe i wienne
w małżeństwach szlachty województwa krakowskiego w czasach saskich, Kraków 2016 .
– Nagroda im. Czesława Mojsiewicza na najlepszą pracę doktorską w dyscyplinie nauk o polityce: Piotr Obacz, Podział „Polska solidarna – Polska liberalna” w świetle wybranych koncepcji pluralizmu politycznego, Kraków 2018 .
– Nominacja do nagrody Książka Historyczna Roku: Bogusław Tracz, Hippiesi, kudłacze, chwasty. Hipisi w Polsce w latach 1967 – 1975 , Kraków 2014 .
– Nominacja do Nagród Historycznych „Polityki”: Bogusław Tracz, Hippiesi, kudłacze, chwasty. Hipisi w Polsce w latach 1967 – 1975 , Kraków 2014 .
Książki naszego wydawnictwa są dystrybuowane w całej Polsce i na świecie dzięki współpracy z największym ogólnopolskim dystrybutorem książek naukowych – OSDW Azymut, należącym do grupy PWN SA .
Prowadzimy również sprzedaż książek przez naszą stronę internetową, mamy także stałą ekspozycję w Głównej Księgarni Naukowej w Krakowie.